Squashový trénink

 • SQUASHOVÝ TRÉNINK
 • TRENÉŘI SQUASHE

Trénink je proces ovlivňování výkonnosti jak začínajícího hráče, rekreačního hráče, tak i vrcholového sportovce. Trénink je zaměřen na dosahování nejvyšších (relativně i absolutně) sportovních výkonů.


Komplexní trénink

squash_trenink_03V Hector Sport zajišťujeme profesionální podmínky pro hráče všech úrovní. Zejména pro závodní hráče řešíme kromě vlastního trénování squashe komplexní přípravu od lékařského vyšetření, vyšetření Inbody, výživového poradenství a sestavení jídelníčku, fyzioterapeutických služeb až po kondiční trénink. Co se týká obsahu tréninku, zaměřujeme se na všechny složky sportovního tréninku.

 • Technická a taktická příprava – rozvoj sportovních dovedností
 • Kondiční příprava – rozvoj pohybových schopností
 • Psychologická příprava – psychika a výchova sportovce

 


Individuální trénink

squash_trenink_02Trénink jednoho hráče s trenérem na kurtu. Výhodou tohoto tréninku je hra v tempu, které trenér přizpůsobuje schopnostem hráče. Zaměření tréninku může být různé, například zlepšení techniky úderů, zlepšení pohybu na kurtu, nácvik řešení herních situací, zlepšení přesnosti úderů. Trénink je zaměřen na dosahování nejvyšších (relativně či absolutně) sportovních výkonů ve squashi. Každému hráči se dostane individuálního přístupu.

Trénink má systém, který lze vyjádřit v ose. S hráčem projdeme stanovení cílů, strukturu sportovního výkonu, úkoly tréninku, obsah tréninku, jeho metody, trénovanost, sportovní formu a výkon. Je to základní forma tréninku.

 


Skupinový trénink

squash_trenink_05Trénink více hráčů na kurtu s tím, že trenér řídí činnost skupiny zvenčí. Trenér má větší prostor postřehnout chyby hráče, je možné simulovat skutečné situace, které se vyskytují během hry. Podmínkou kvalitního tréninku je obdobná výkonnost hráčů.

Nejběžnější počet hráčů jsou 2-3. Trénink probíhá  formou nácviku herních situaci, důležitá je motivace hráčů porazit protivníka na stejné úrovni i při nejrůznějších cvičeních během tréninku.

 


Trénink juniorů a skupinová přípravka

squash_trenink_04Výchově mládeže je v našem centru věnována velká pozornost, o kvalitě tréninku svědčí fungování tréninkového střediska mládeže. Jdeme cestou koncepce tréninku úměrnému věku a schopnostem hráče.

Junioři mají zajištěn servis na profesionální úrovni. Pravidelné lékařské prohlídky, zátěžové testy, kondiční trénink, rozvoj koordinace a pohybových dovedností odpovídající věku, trénink formou hry, spolupráce s rehabilitačním a fyzioterapeutickým centrem a sestavování jídelníčku.

 


Tréninkové campy

squash_trenink_01Squashové tréninkové campy jsou specifické svým intenzivním zatížením během krátké doby. Intenzita zatížení záleží na období, kdy se camp pořádá. V přípravném období, předzávodním období, závodním období a přechodném období.

Campy mohou být víkendové nebo týdenní, mohou mít obecnou formu přípravy, nebo speciální zaměření na určitou činnost (dohrávka, taktika, zvýšení přesnosti apod.). Campy pořádáme jak v našem centru, tak mimo Prahu, většinou v kombinaci s tréninkem v přírodě. Bližší informace obdržíte od našich trenérů.

 

 • Štěpán Marko - trenér squashe, ESF L2
  trener_sq_marko_01Trénování se věnuje 10 let. 3x mistr ČR v kategorii Masters, dlouholetý ligový a extraligový hráč. Trenérská licence ESF Level 2, trenér skupiny juniorů squashe, kteří se řadí na přední místa v ČR ve svých věkových kategoriích, osobní trenér Terezy Svobodové – několikanásobné juniorské mistryně ČR ve squashi. Cena 500,- Kč/60 minut.
 • Petr Martin - trenér squashe, ESF L2
  trener_sq_martin_01Trénování se věnuje 6 let. Mezi jeho svěřence patří například Kristýna Fialová. Trenérská licence B – II. třída, ESF L2′, trenér závodních i nezávodních hráčů, trenér Hector sport dětské školičky.
 • Lukáš Levinský - trenér squashe, ESF L2
  trener_anonym_01 Trénování se věnuje 4 roky, trenérská licence III. třída, ESF L2, trenér juniorů v Hector sport, člen repre do 17 let.